FriluftsRådet

Grønne Spirer

Naturens Spisekammer (og andre forårsaktiviteter) i Aabenraa

Start: 22. maj 2015 09:00
Slut: 22. maj 2015 15:00
Målgruppe: 0-3 årige
Sted: Skovlyst Naturskole
Adresse: Årup Skovvej 25, 6200 Aabenraa
Ledige pladser: 1

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Annemarie Vidriksen (Myren, Haderslev Kommune)
  • Belinda Kramer (Rødekro Nord, Aabenraa Kommune)
  • Betsy N. Jensen (Varnæs - Bovrup - Felsted, Aabenraa Kommune)
  • Carina Forrest (Børnehuset Hoven (Hoven Friskole, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Cecilia de Blank Petersen (Myren, Haderslev Kommune)
  • Christina Andersen (Rødekro Syd, Aabenraa Kommune)
  • Dorte Køhler (Hellevad - Bylderup Bov, Aabenraa Kommune)
  • Dorte Zachariassen (Sommerfuglen, Haderslev Kommune)
  • Dorthe Kristoffersen (Løjt - Bolderslev, Aabenraa Kommune)
  • Dorthe Pallesen (Høje Kolstrup, Aabenraa Kommune)
  • Dorthe Pallesen (Høje Kolstrup, Aabenraa Kommune)
  • Eva Lange Ellinge (Padborg - Bov, Aabenraa Kommune)
  • Gitte Lock (Rødekro Midt, Aabenraa Kommune)
  • Hanne Prehn (Sommerfuglen, Haderslev Kommune)
  • Jonna Frandsen (Rødekro Nord, Aabenraa Kommune)
  • Jörg Friedrichsen Kiel-Pries-Børnehave. (Dansk Skoleforening for Sydslesvig, Aabenraa Kommune)
  • Jytte (Rødekro Midt, Aabenraa Kommune)
  • Jytte Franzen (Rødekro Syd, Aabenraa Kommune)
  • Karin Grossmann, Kiel-Pries-Børnehave. (Dansk Skoleforening for Sydslesvig, Aabenraa Kommune)
  • Lone Junker Hansen (Dagplejen I Kolding gruppe 1, Kolding Kommune)
  • Melanie Weck, fra Tarp Børnehave (Dansk Skoleforening for Sydslesvig, Aabenraa Kommune)
  • Mette Dall (Stubbæk - Hjordkær, Aabenraa Kommune)
  • Nanna Quitzau Wortmann (Padborg - Bov, Aabenraa Kommune)
  • Pia Clausen (Kruså - Kollund - Kliplev, Aabenraa Kommune)
  • Rita Lock Heissel (Stubbæk - Hjordkær, Aabenraa Kommune)
  • Sonja Pedersen (Dagplejen I Kolding gruppe 1, Kolding Kommune)
  • Susanne Lühr (Dansk Skoleforening for Sydslesvig, Aabenraa Kommune)
  • Tenna L. Jensen (Varnæs - Bovrup - Felsted, Aabenraa Kommune)
  • Tina Clausen Tingleff (Høje Kolstrup, Aabenraa Kommune)
  • Tina Knudsen (Løjt - Bolderslev, Aabenraa Kommune)
  • Ulla Johannsen (Kruså - Kollund - Kliplev, Aabenraa Kommune)
  • Ulla Müller (Hellevad - Bylderup Bov, Aabenraa Kommune)

Venteliste:
  • Linda M. Mogensen (Rømø Børnecenter, Tønder Kommune)
  • Lonnie (Børnehuset Voldly, Fredericia Kommune)
  • Mie lind bertelsen (Børnehuset Voldly, Fredericia Kommune)
  • Pia Ellegaard Mortensen (Naturdagplejerne i Sunds, Herning Kommune)
  • Susanne Mølgaard (Højer Danske Børnehave, Tønder Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website